كاربران محترم فرم2آنلاين سايت در حال بروز رساني ميباشد لطفا تا تكميل بروز رساني به مشكلي برخورد كرديد حتما بنده را در جريان قرار دهيد با تشكر مديريت وبسايت admin
http://form2online.com/up/uploads6/ec66c441fc061.jpg
http://cuis.comxa.com/up/b4c48608ce88.gif http://8pic.ir/images/ckyppolg4awp6r2z0cgz.gif

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 2.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زود انزالی مردان (نوعی ناتوانی جنسی)و روش درمان
#1
ناتواني در رسيدن به نعوظ يا حفظ آن، اصطلاحاً ناتواني جنسي ناميده مي‌شود. اغلب مي‌توان اين بيماري را با موفقيت به وسيله دارو درمان كرد. درمان‌هايي كه بيشترين تأثير را دارند آنهايي هستند كه در همان زماني كه به نعوظ نياز اسـت به مصـرف مي‌شـوند. بـراي مثـال سيلـدنافيـل (وياگرا) از جمله اين داروهاست كه يك داروي خوراكي است. انواع ديگر داروها يا توسط خود فرد مستقيماً به داخل آلت تزريق مي‌شوند يا آنكه به صورت ژل‌هايي هستند كه مي‌توان آنها را داخل پيشابراه وارد كرد. از آنجايي كه تأثير اين داروها به خاطر اثر بر رگ‌هاي خوني است در صورت ابتلا به مشكلات قلبي ـ عروقي ممكن است داروهاي مناسبي نباشند. در صورتي كه امكان استفاده از اين داروها وجود ندارد، وسايل كمكي فيزيكي مي‌توانند مفيد واقع شوند. اين وسايل داراي يك بخش ايجادكننده خلأ هستند كه قبل از شروع مقاربت، روي آلت قرار داده مي‌شود تا باعث افزايش جريان خون به داخل آلت شود سپس با بستن يك بند محكم به دور ريشه آلت، نعوظ ايجاد شده حفظ مي‌شود. روش ديگر اين است كه وسايل كاشتني انعطاف پذيري را از طريق جراحي درون آلـت قـرار مـي‌دهنـد كـه نعـوظ را امـكان پذير شود. ) .شناخت انواع ناتوانی های جنسی

ناتوانیهای جنسی در مردان، معمولا به قرار زیر است :

1- کمبود یک بیضه

2- کوچکی بیضه

3- تنبلی بیضه

4- زود رسیدن به حد انزال

5- دیر رسیدن به حد انزال

6- انزال پیوسته

7- دیر نعوظ کردن

8- زود خوابیدن نعوظ

9- نعوظ سستکم بودن «منی» چه ربطی به کارهای مغزی و روانی دارد ؟

در اینجا این پرسش به میان می آید که کم بودن «منی» چه ربطی به کارهای مغزی و روانی دارد ؟ در پاسخ آن باید بگویم که : مقداری از «منی» جذب خون انسان میشود و در ساختن سلولهای مغزی و استخوانی و دیگر لوازم بدن انسان کمک بسیار خوبی میکند. اکنون اگر کسی در اثر «جلق زدن» در نوجوانی یا جوانی مقدار زیادی از «منی» خود را هدر دهد و حرم کند نتیجه آن این است که مغز و اعصاب- بویژه اعصاب چشم ها و شنوایی انسان- از آن مقدار «منی» که در نیرو بخشیدن به مغز و اعصاب لازم است بی بهره و محروم می شوند و رفته رفته آن نوجوان یا جوان مبتلا به بلای را از نظر قوای مغزی و عصبی ناتوان می سازند. در نتیجه چنین فردی از نظر «ظریب هوشی» و کنترل اعصاب و بینایی چشم و محکمی مهره های کمر دچار ناتوانی و ضعف میشود و دستی دستی خود را با آن عمل ناپسند «جلق» به ورطه زیانهای جبران ناشدنی می اندازد. از سوی دیگر مقداری از «منی» صرف رشد خود « بیضه ها» می شود. ولی نوجوان یا جوانی که عادت به « جلق زدن» پیدا می کند با هدر دادن «منی» خود جلوی رشد طبیعی و لازم بیضه های خود را می گیرد و با این کار نکوهیده، باعث می شود که بیضه هایش رشد لازم را نکنند و کوچک بمانند. بیضه هایی هم که از اندازه لازم کوچکتر باشند روشن است که نمی توانند به اندازه کافی «منی» بسازند. در نتیجه آن جوان مبتلا به «جلق زدن» با بیضه های کوچک و «منی» ناکافی، هم به مغز و استخوان و اعصاب خود زیان میرساند و هم اگر ازدواج کند نخواهد توانست از نظر «لذت جنسی» همسر خود را خشنود سازد و در انجام این عمل- یعنی « آمیزش جنسی» که از نظر شرعی و اجتماعی و بقای نسل انسانی کاری است لازم و پسندیده کامیاب و روسپید نخواهد بود.

در همین جا لازم و بسیار واجب است که به نوجوانان و جوانان و مردانی که به عمل ناشایست و زشت «جلق زدن» مبتلایند هشدا دهیم و به آنان سفارش اکید بکنیم که: ای عزیزان ! « منی» شما مایع گرانبهایی است که در نیرو رساندن به مغز و اعصاب و استخوان و مهره های کم شما بزرگترین نقش را بعهده دارد. هر گونه هدر دادن این مایع گرانبها بویژه هدر دادن آن از راه عمل ناشایسته « جلق» - مغز و اعصاب و استخوانها و مهره های کمر شما را رفته رفته ناتوان و فرسوده خواهد کرد و شما را دچار « پیری و از کار افتادگی زودرس» خواهد ساخت. اگر می خواهید مغزی فعال و توانا، اعصابی آسوده و قوی، استخوانهایی محکم و زنده و مهره های کمری سفت و مردانه کاری داشته باشید، از هر گونه دفع شهوت نامشروع و غیر لازم و غیر طبیعی جدا خودداری و دوری کنید. بدانید که اگر به این کار زشت و زیان آور خود ادامه دهید، روزی که ازدواج کنید نخواهید توانست از « آمیزش جنسی» لذت ببرید و نخواهید توانست همسر خود را نیز راضی و خشنود کنید و در نتیجه زندگی زناشوئیتان تلخ و سیاه خواهد شد. این نکته را باید یادآوری و روشن کنیم که بسیاری کسان گمان می کنند که « منی» تنها برای « آمیزش جنسی» بکار می رود و فقط برای این کار لازم است و بس !

« منی» در بدن انسان و ساختن و نیرومند کردن بدن و اندامهای انسان نقش بسیار داد که در مقایسه با نقش « عمل جنسی» آن بسیار بالاتر و با اهمیت تر است.«منی» در ساختمان بدن انسان، نقش های زیر را دارد :

- نیرو رساندن به اعصاب چشم ( = بینایی)

- نیرو رساندن به اعصاب گوش ( = شنوایی)

- نیرو رساندن به اعصاب مغز ( = رشته های عصبی)

- نیرو رساندن به مهره های کمر

- نیرو رساندن به استخوانها

- نیرو رساندن به دستگاه تنفسیو چند کار ارزشمند دیگر که همه برای تندرستی و سلامت و طول عمر و شیرینی زندگی انسان نقش مهم دارد.

به آن گروه از جوانانی که به بیماری « جلق زدن» مبتلایند سفارش می کنیم که : (اولا) با ورزش و سرگرمیهای سالم و مطالعه کتابهای غیر سکسی، بکوشید که خود را از نظر بدنی و مغزی توانا و با اراده کنید. (دوما) هر چه زودتر با فراهم کردن زمینه های یک زندگی مشترک، ازدواج کنند تا با بهره وری از عشق و آمیزش با همسرشان، عادت نامشروع و ناپسند « جلق» را از سرشان بیندازند.

بهترین و تنها راه درمان بیماری « جلق» ازدواج و زندگی زناشویی است یا سرگرم شدن به ورزش و تفریحات سالم.

جوانان باید بجای آنکه دنبال ارضاء نفسانیات خود از راههای آسانیات و فرعی و نامشروع باشند و پول و وقت و نیروهای جسمی و روانی را صرف اینگونه کارها و لذت های بد فرجام کنند، باید بکوشند که کاری اساسی و لازم انجام دهند یعنی بکوشند که کاری مناسب و درست با حقوق مناسب بدست آورند و مقدمات یک زندگی نسبتا روبراه را فراهم سازند و با دختری که مورد علاقه شان است ازدواج رسمی کنند تا هم خود سر و سامان گیرند و آینده روشنی داشته باشند و هم از آلوده شدن به بلاها و بیمارهایی چون « جلق زدن» رهای یابند.کوچکی بیضه ها

معمولا بیضه پسرها بطور مادرزاد متعادل و به اندازه لازم است بسیار اندکند پسرهایی که با بیضه های کوچک و غیرطبیعی از مادرزاده شوند.

پس ، علت اصلی کوچکی بیضه ها در جوانان و مردانی که به این عارضه دچارند چیست؟ در اینجا بدون روددربایستی باید بگوییم که این کوچکی بیضه ها در برخی از جوانان و مردان این است که آنان به عادت زشت و نکوهیده «جلق» مبتلا هستند یا در گذشته به این عادت مبتلا بوده اند.

جوانان و مردانی که از دوره نوجوانی به کار ناپسند و زیان آور «جلق» عادت می کنند و این کار زشت را چند سال پیوسته تکرار می کنند رفته رفته هم خود از نظر روحی و روانی ضعیف و آشفته می شوند و هم بیضه هایشان کوچک و کوچکتر می شوند تا آنجا که اگر روزی ازدواج کنند بیضه های کوچک و ناتوان آنها نخواهند توانست کار طبیعی خود را بطور بایسته و شایسته انجام دهند یعنی بیضه های آنان از ساختن «منی» به اندازه متعادل و لازم عاجز خواهد بود و در نتیجه نه تنها در عمل آمیزشی جنسی با همسر خود نخواهند توانست او را خشنود سازند بلکه این کم بودن «منی» از نظر فعالیتهای مغزی و روانی نیز برای آنها زیان هایی را در بر خواهد داشت.« زود به انزال رسیدن»

پیش از این گفتیم که « جلق زدن» بیماری خطرزایی است که می تواند در اثر تکرار، برای شخص عارضه های جبران ناپذیر پیش آورد. یکی از آن عارضه ها همین « زود به انزال رسیدن» است. مردی که در نوجوانی و آغاز جوانی به « جلق» مبتلا شده است، اکنون که بزرگ شده و زن گرفته و زندگی خانوادگی تشکیل داده ات و میخواهد خود و همسرش را از لذت آمیزش جنسی برخوردار کند، ناگهان می بیند که در اثر بیماری « زود انزال شدن»، نه خود می تواند لذت ببرد و نه می تواند همسرش را خشنود سازد.انزال پیوسته ( یا انزال بی مورد) :

این ناتوانی جنسی چنین است که شخص بدون آنکه آمیزش جنسی انجام داده باشد، ناگاه و بیگاه از او « منی » بیرون آید یعنی بی جهت‌ « انزال » کند.

می دانیم که مردی که دارای سلامت جنسی است تنها هنگامی « انزال» به او دست می دهد که با همسرش آمیزش جنسی کند. ولی شخصی که بی جهت بیگاه به او « انزال» دست می دهد و از « منی » بیرون می آید بیگمان دچار ناتوانی جنسی و ضعف دستگاه تناسلی است و باید هر چه زودتر در درمان خود بکوشد.

علت این ناتوانی، به قرار زیر است :

الف) عادت به « جلق زدن» در نوجوانی پیش از ازدواج

ب) ناراحتی دستگاه عصبی بویژه اعصاب قلب.

اگر مردی که مبتلا به « انزال بی مورد است» هنوز عادت به « جلق زدن» دارد باید هر چه زودتر آنرا کنار بگذارد و تنها با همسر خود آمیزش کند.

دو- اگر چنین مرد مبتلا به « انزال بی مورد» هنوز زن نگرفته باید بکوشد که هر چه زودتر زن بگیرد و تشکیل زندگی مشترک بدهد تا از عادت « جلق زدن» نجات یابد و تنها از راه آمیزش جنسی با همسر خود، به لذت جنسی دست یابد.دیر « نعوظ » کردن :

« نعوظ » یعنی خیزش و سیخ شدن آلت مردانه. مرد بطور طبیعی باید از همان آغاز آمیزش جنسی با همسر خود، آلتش بجنبد و برخیزد تا دلیل بر سلامت جنسی او باشد. مردی که در هنگام آغاز آمیزش با همسرش، چندین دقیقه طول می کشد تا با مالش و دستاویزهای دیگر توسط زن، آلتش بجنبد یعنی « نعوظ » برای او به زحمت دست می دهد، چنین مردی دچار ناتوانی جنسی و از « سلامت جنسی» برخوردار نیست.

علت « کندی نعوظ» به قرار زیر است :

الف) عادت به جلق زدن مرد در دوران نوجوانی و آغاز جوانی. در چنین صورتی، اگر مرد هنوز هم دچار بیماری زشت « جلق زدن» است باید هر چه زودتر این عمل زیان آور و نکوهیده را ترک کند.

ب) کشیدن تریاک یا مواد مخدر دیگر.

در این صورت ، مرد باید هر چه زودتر خود را از هرگونه اعتیاد به ماد مخدر نجات دهد.

زود خوابیدن نعوظ : مردانی هستند که در آغاز آمیزش جنسی با همسرشان، به آنان « نعوظ » دست می دهد و مشکلی ندارند ولی در میانه آمیزش یعنی در آن هنگام که نه مرد و زن هیچیک هنوز به لذت کامل نرسیده اند، یکباره « نعوظ » مرد می خوابد و مانع از ادامه آمیزش می شود آنگاه مرد ناچار است که باز با زحمت و یا به کمک همسرش باری خود حالت « نعوظ » را میسر کند.

« کندی نعوظ» یکی از ناتوانی های جنسی است. این ناتوانی چند علت دارد :

1) عادت به « جلق زدن» در دوره نوجوانی و آغاز جوانی.

2) ضعف اعصاب یا ناتوانی جسمانی.

3) اعتیاد به تریاک یا مواد مخدر دیگر.سستی نعوظ :

مردانی هستند که نعوظ به آنها دست می دهد ولی کامل نیست. روشن است که مردی که از نظر جنسی سالم است باید « مردی» اش در هنگام نعوظ، سخت و سفت و بادوام باشد تا بتواند آمیزش جنسی با همسرش را بطور رضایت بخش انجام دهد.

این وضع ( یعنی سستی نعوظ) به مردانی دست می دهد که نزدیک پنجاه سال ( حد میانسالی) داشته باشند و آنها در نوجوانی و آغاز جوانی عادت به « جلق زدن» می‌داشته اند. و در نتیجه، در میانسالی پیش از پا گذاشتن به پیری- در اثر آن عادت زشت، دچار سستی نعوظ شده اند.

بیماری « ایدز» نتیجه عمل زشت لواط : خدای دانا و بزرگ زن را برای مرد و مرد را برای زن آفریده است تا همدیگر را کامل کنند و در کنار هم تشکیل زندگی مشترک دهند و با برخورداری از عشق و محبت یکدیگر، زندگی شیرین و گرمی را بسازند.

بطور طبیعی و سالم، زن به مرد و مرد به زن کشش جنسی و شهوانی دارد. هر مرد دارای غریزه جنسی ( = میل شهوانی) است و این غریزه را تنها از راه آمیزش و نزدیکی با همسر خود می تواند ارضاء کند. هر زن نیز غریزه جنسی خود را تنها از طریق مرد (= شوهر) می تواند پاسخ دهد و ارضاء کند. لذت بردن مرد از زنش و بالعکس، یک قانون طبعی شرعی، علمی و عقلی است. هیچ مرد سالمی حتی در طول چهل پنجاه سال آمیزش جنسی با همسر سالم خود، دچار بیمای آمیزشی نمی شود زیرا از نظر بهداشتی و علمی، نزدیکی و آمیزش جنسی میان زن و شوهر کاری است لازم، پسندیده و درست. و هر چیز که از نظر علمی و شرعی و پزشکی درست و پسندیده باشد ارزش وجودی آن غیر قابل تردید است.فقط آمیزش جنسی زن و شوهر

ولی بجز آمیزش جنسی زن و شوهر، هرگونه راههای دیگر رفع شهوت، غیر بهداشتی، غیر علمی، غیر شرعی و غیر عقلی است. و هر چیز که با علم و شرع و عقل در تضاد باشد مسلم است که زیان آور و خطرساز است و گناه محسوب می شود. یکی از راههای غیر شرعی و غیر علمی دفع شهوت « لواط» است.

تا دو سه سال پیش، خیلی ها می پنداشتند که « لواط» عمل چندان زیان آوری نیست. از این نظر، حتی در کشورهایی پیشرفته چون انگلستان و بلژیک لایحه « ازدواج مرد با مرد» را به مجلسهای قانونگذاری خود بردند و به تصویب رساندند.

اکنون پس از گذشت چند سال از تصویب آن لایحه زشت منحط با پیدایش بیماری « ایدز» و شیوع آن در جهان غرب، همه دریافته اند که « لواط» ( = آمیزش جنسی غیرطبیعی میان دو مرد) چه زیانها و خطرها و ننگ های بزرگی در بر دارد.درمان انزال جنسي زود رس چيست؟

هنگام نزديکی با شريک جنسيتان هنگامی که فکر می کنيد موقع انزال نزديک است الت تناسلی خود را بيرون اورده و خود يا شريک جنسی شما بايد ان را شديدا از ناحيه سر الت فشار دهد تا احساس درد کنيد همين احساس در باعث خواهد شد که شما انزالتان به عقب بيفتد.

اعتماد به نفس داشته باشيد چون اين مشکل خيلی شايع است اگر بتوانيد به طريقی شريکتان را زودتر و بيشتر تحريک کنيد مساله حل خواهد شد چون در تعريف انزال زود رس امده است که به طور پيا پی از شريک خود زود تر ارضا می شود بنابرين قبل از نزديکی از طرق ديگر ناحيه تناسلی شريکتان را تحريک کنيد تا او زود تر ارضا شود معمولا اقايان پس از بار اول که ارضا می شوند به مدت چندين دقيقه ديگر ارضا نخواهند شد پس برای ارضا شريک جنسی خود به يک بار ارتباط جنسی قانع نشويد و پس از ارضا اول خود او را ارضا کنيد يعني پس از يك بار ***** كه خود ارضا شديد ولي شريكتان ارضا نشده است پس از يك مدت كوتاه دوباره با وي نزديكي كنيد ،‌مطمئن باشيد كه در مرتبه دوم ارضا خواهد شد ،اگر شما و شريك جنسيتان از *****تان لذت ببريد و هر دو ارضا شويد اين مدت طبيعي است ولي اگر احساس رضايت نداريد و نمي توانيد شريكتان را ارضا كنيد ممكن است كه دچار انزال زود رس باشيد ،يك مثال مردي را در نظر بگيريد كه پس از يك دقيقه ارضا مي شود و شريكش هم در همين مدت يك دقيقه ارضا مي گردد ، وي دچار انزال زود رس نمي باشد ، حال فرد دومي را در نظر بگيريد كه پس از چهار دقيقه ارضا مي شود و تاكنون نتوانسته است كه شريك جنسيش را ارضا كند ، وي ممكن است كه دچار انزال زود رس باشد ، البته ممكنه كه طرف مقابل مشكل داشته باشد و بايد بررسي كرد كه چرا زود ارضا نمي شود اين مساله خيلي خيليي شايع است ، وبعضي از افراد براي درمان انزال زود رس از دارو استفاده مي كنند و گروهي هم به مواد مخدر رو مي اورند و ممكن است كه اين مساله ساده كه با رفتار درماني به سادگي قابل رفع بوده است سر اغاز اعتياد باشد احمد سوال كرده است كه از چه دارو هايي جهت طولاني كردن مدت انزال مي توان استفاده كرد.

دوست گرامي اگر شما دچار انزال زود رس هستيد بايد اين مشكل را با رفتار درماني درمان كرد نه با دارو، براي اين كار بايد هنگام نزديكي با شريك جنسيتان هنگامي كه حس مي كنيد كه به زمان انزال نزديك شده ايد ، سر الت تناسلي خود را توسط خودتان يا شريكتان به شدت فشار دهيد تا احساس درد كنيد ، سپس پنج ثانيه صبر مي نماييد و دوباره مشغول ***** مي گرديد اين كار را چندين بار انجام مي دهيد ، تا ارضا گرديد پس از دو الي سه هفته خواهيد ديد كه مشكلتان حل شده است ، از ان جا كه اين مشكل اغلب جنبه اعتماد به نفس و رواني دارد و اگر در يك الي دو هم اغوشي انزال زود رس اتفاق نيفتد معمولا ديگر اين مساله پيش نخواهد امد ، و از انجا كه مدت زمان انزال در مرد به علت دوره نهفتگي در دفعات نزديكي دوم به بعد طولاني تر است ، توصيه مي گردد كه پس ازاولين بار نزديكي ، براي بار دوم نزديكي(به فاصله پنج الي ده دقيقه بعد) تكرار گردد تا طول مدت انزال در بار دوم طولاني گردد.

يك دليل انزال زود رس ، دير ارگاسم رسيدن همسر است ، بنابرين شما مي توانيد قبل از انكه به ***** مشغول شويد ، همسر خود را پنج الي ده دقيقه تحريك كنيد ﴿بدون انكه الت تناسلي خودتان تحريك گردد ﴾ ، نحوه تحريك را خود بايد پيدا كنيد ، چون اين گونه مسايل به فانتزي طرفين و تمايلات انها بستگي دارد ، پس از انكه وي را تحريك كرديد ، حس كرديد كه به خوبي تحريك شده است ﴿ در اين حالت الت تناسلي خانمها خيس مي گردد ، ورم مي كند و از چهره شان هم معلوم است ﴾ مشغول ***** شويد ، اگر در اين حالت او ارضا شود و شما هم حتي پس از يك دقيقه ارضا گرديد ، ديگر مبتلا به انزال زودرس نيستيد چون بر اساس تعريف كسي مبتلا به انزال زودرس است كه مرتبا زودتر از شريك جنسي خود ارضا گردد ، براي به تعويق انداختن انزال خود از يك كلك ديگر هم مي توانيد استفاده كنيد ، پس از ***** اول كه شما ارضا شديد كمي دست نگاه داريد تا الت تناسلي شما از حالت عدم تحريك خارج گردد ، مثلا پنج دقيقه صبر نماييد ، در اين پنج دقيقه شما بايد الت تناسلي همسرتان را تحريك نماييد ، سپس براي بار دوم نزديكي كنيد ، مطمئن باشيد كه همواره انزال دوم در مرد طولاني تر از انزال اول است ، مثلا اگر بار اول شما پس از دو دقيقه ***** ارضا مي شويد براي بار دوم پس از شش الي هفت دقيقه ارضا خواهيد شد ، در اين روش دوم در واقع شما پس از يك بار انزال جنسي در اصل با همسرتان نزديكي مي كنيد و چون اين مدت طولاني تر است به احتمال خيلي زياد همسرتان به ارگاسم خواهد رسيد ، توجه داشته باشيد در هر كدام از اين روشها بايد همه روشها را با هم به كار ببريد ، يعني روش تحريك همسر را بايد همزمان با روش انزال دوم همراه كنيد ، حتي اگر با اين روش ها روش فشار دادن الت را هم بكار ببريد خوب است ، ولي فعلا همان دو روش تحريك همسر قبل از نزديكي را با روش انزال دوم همراه كنيد ، اگر پس از يك ماه باز هم مشكل شما برطرف نشد باز هم مراجعه كنيد تا از روش دارويي استفاده نماييم ، چون روش دارويي داراي اثرات جانبي است به عنوان مرحله اخر به كار مي رود ، از اين كه اين قدر بي پرده توضيح دادم ببخشيد ، در درمان مشكلات جنسي بايد خجالت را كنار گذاشت تا بيمار بدون خجالت مشكل خود را ذكر كند.چگونه احتمال بارداري را زياد كنيد؟

از هر10 ‌زوجي كه خواهان فرزند هستند، يكي دچار مشكل باروري است. در بسياري از موارد، علتي براي اين امر يافت نمي‌شود. ناتواني در باردار شدن، ممكن است به خاطر مشكل يك طرف يا گاهي هر دوي آنها باشد. اين نمودار فقط به آن دسته از مشكلاتي مي پردازد كه مردان را گرفتار مي‌كنند. دو علت عمده ناباروري در مردان عبارت است از:1- عدم توليد كافي اسپرم.

2- بسته بودن لوله‌هاي خروج مني(مجاري منتقل‌كننده اسپرم به آلت در طي انزالدر صورت تمايل به بچه‌دار شدن، بايد شما و همسرتان به پزشك مراجعه كنيد تا درباره برنامه‌ريزي براي يك بارداري سالم با وي گفتگو كنيد. چند اقدام كمك‌كننده ساده و واضح نيز وجود دارد كه مي‌توان از آنها براي به حداكثر رساندن احتمال بارداري كمك گرفت. رژيم غذايي سالم، غذاهاي تازه و پر از ويتامين،‌ استراحت كافي و عدم مصرف الكل، همگي در افزايش احتمال باردار شدن كمك‌كننده هستند. مقاربت منظم ( به طور مطلوب حداقل سه بار در هفته) نيز مفيد واقع مي‌شود. در صورتي كه مقاربت به دفعات كمتري انجام شود، ممكن است روزهاي باروري زن رد شود و فرصت تا چرخه بعدي از دست برود. روزهاي باروري زن معمولاً حول‌وحوش وسط چرخه قاعدگي است. در صورتي كه مقاربت در اين دوران انجام شود، احتمال باردارشدن بيشتر از بقيه اوقات است. بعد از مقاربت، زن بايد10 ‌تا 15 ‌دقيقه دراز بكشد. اين كار اجازه مي‌دهد تا حداكثر تعداد اسپرم وارد رحم شوند. علاوه بر آن، مرد بايد از پوشيدن شلوار يا لباس زير تنگ بپرهيزد، چون لباس‌هاي اين چنين، باعث افزايش دماي كيسه بيضه مي‌شوند و توليد اسپرم را كم مي‌كنند.2-3-3) آزمايش مني :

هرگاه زوجي داراي مشكل باروري باشند، آزمايش مني معمولاً از اولين آزمايش‌هايي است كه انجام مي‌شود. از مرد خواسته مي‌شود كه به داخل ظرف تميزي انزال كند (مني جمع شده از كاندوم مناسب آزمايش نيست). سپس بايد نمونه را در دمايي معادل دماي بدن نگه داشت و ظرف2 ‌ساعت بررسي كرد. حجم مني اندازه گيري مي‌شود و سپس نمونه‌اي از آن زير ميكروسكوپ بررسي مي شود تا مشكل و ميزان فعاليت اسپرم‌ها مشخص شود و تعداد آنها شمارش شود. هر ميلي‌ليتر از مايع مني، حاوي حدوداً 50 ميليون اسپرم است كه اكثر آنها سالم هستند. بنا به تعريف، هر گاه شمارش اسپرم كمتر از20 ‌ميليون باشد، تعداد آن كم محسوب مي‌شود. در صورت مشاهده هرگونه مورد غيرطبيعي، آزمايش مجدداً‌ تكرار مي‌شود.مشكلات بيضه و كيسه بيضه مردان:

مشكلات بيضه : همه مردان بايد به صورت منظم بيضه‌هاي خود را معاينه كنند چون احتمال كمي وجود دارد كه برخي تغييرات ايجاد شده در بيضه نشانه‌اي از سرطان باشند كه در صورت تشخيصِ به موقع احتمال درمان موفقيت‌آميز آن زياد است. در صورتي كه دچار درد هستيد يا متوجه توده يا تورمي در داخل يا اطراف بيضه‌ها يا هر جاي ديگري داخل كيسه بيضه شده‌ايد، از اين نمودار استفاده كنيد تا مشخص شود كه چه زماني بايد به پزشك مراجعه كنيد. در برخي موارد لازم است كه براي حفظ باروري، درمان سريع و صحيح انجام شود:معاينه بيضه: همه مردان بايد به طور منظم بيضه‌هاي خود را براي جستجوي انواع توده‌ها يا تورم‌ها معاينه كنند چون درمان سرطان بيضه، در صورت شناسايي سريع و به موقع، بسيار آسان است. معاينه را بعد از دوش آب گرم انجام دهيد، چون كيسه بيضه در اين حالت كاملاً شل شده است. تومورهاي سرطاني بيضه ممكن است در مراحل اوليه به صورت توده‌اي سفت بر سطح بيضه لمس شوند. چنانچه هرگونه تغييري در هر يك از بيضه‌ها يا كيسه بيضه مشاهده كرديد، هر چه سريعتر به پزشك خود مراجعه كنيد.

توجه: در صورت پيدايش توده يا تورم در داخل كيسه بيضه حتي در صورتي كه بدون درد هم باشد ، به پزشك خود مراجعه كنيد . سرطان بيضه به ويژه در مردان 20 تا 40 ساله هميشه جزء احتمالات ممكن است . اين بيماري در صورت تشخيص به موقع به راحتي درمان مي شود ولي در صورت غفلت ، كشنده خواهد بود.مشكلات نعوظ :

بزرگ شدن آلت مردان را " نعوظ " ‌گويند. هر از چندگاهي، اكثر مردان دچار مشكلاتي در رسيدن به نعوظ يا حفظ آن مي‌شوند. هرچند اين موضوع ناخوشايند است، اما مشكلات گاهگاهي نعوظ طبيعي هستند و معمولاً به علت استرس، خستگي، اضطراب يا مصرف الكل ايجاد مي‌شوند. در صورتي كه دايماً در رسيدن به نعوظ مشكل داريد، به پزشك خود مراجعه كنيد. در حال حاضر درمان‌هاي مؤثري براي ناتواني جنسي وجود دارد.مشكلات انزال :

در صورت ناتواني در رسيدن به نعوظ، به ‌مشكلات نعوظ مراجعه كنيد. در صورتي كه انزال (لحظـه‌اي در اوج لذت جنسي كه مايع مني خارج مي‌شود) زودتر از آن چه كه شما يا همسرتان مي‌خواهيد اتفاق مي‌افتد يا آن كه علي‌رغم نعوظ طبيعي، انزال رخ نمي‌دهد يا با تأخير رخ مي دهد، از اين نمودار استفاده كنيد. مشكلات انزال شايع هستند و به علت ايجاد اضطراب، خود مي‌توانند باعث بدتر شدن مشكل شوند. گفتگو با همسرتان در مورد نيازهاي جنسي مي‌تواند بسياري از اين مشكلات را تسكين دهد. انزال زودرس به ندرت داراي علت جسمي يا عاطفي داشته باشد. رسيدن به اوج لذت جنسي بدون آن كه انزال اتفاق بيفتد، معمولاً نتيجه جراحي پروستات در گذشته است.روش فشردن آلت برای عقب انداختن انزال :

اين روش براي پيشگيري از انزال زودرس به كاربرده مي شود و هم مرد و هم همسروی مي‌توانند آن را انجام دهند.درست قبل از آن كه انزال روي دهد، تنه آلت را درست در ناحيه زير سرآلت محكم بين انگشت شست و انگشت اشاره فشار دهيد.اين امر باعث ميشود كه بخشي از نعوظ ايجاد شده از دست برود و موقتاً از انزال جلوگيري شود. با تمرين مرتب اين روش، فرد مي‌تواند كنترل بيشتري بر انزال خود به دست بياورد. در نهايت، ديگر استفاده از روش فشردن لزومي نخواهد داشت.درمان زود ارضایی با کنترل عضله Kegel Technique :

این تکنیک اولین بار توسط یک پزشک و دانشمند فرانسوی به نام آقای Kegel ابداع و معرفی شد و پس از آن به عنوان یک تمرین بسیار مفید در آموزشهای جنسی و سلامت سیستم تناسلی به کار گرفته شد.این تکنیک آخرین شیوۀ درمان انزال زودرس در دنیا میباشد.انجام این تمرینات باعث افزایش قدرت عضلات Uretro-sphinchterai شده که مزایای آن به شرح زیر میباشد :

• Erection بسیار قوی

• ارگاسمهای قوی و مکرر

• کنترل انزال

• کاهش زمان بین انزالها

• سلامت پروستاتKegel Technique

این عضلات بین بیضه ها و مقعد قابل لمسند.عمل آنها نگه داشتن و یا بند آوردن ادرار میباشد.این عضله کاملاً ارادی بوده و شما باید بتوانید در هر زمان آن را منقبض کنید.برای پیدا کردن این عضلات میتوانید یکبار در بین ادرار کردن آن را بند بیاورید،آنگاه متوجه خواهید شد که این عضلات کجا هستند،سپس میتوانید تمرینات زیر را در هر زمان و هر جا که باشید انجام دهید :

ابتدا بطور سریع و متناوب این عضلات را منقبض و منبسط کنید ، برای شروع 20 بار و سپس این کار را تا 50 بار در هر تمرین انجام دهید. (حتی میتوانید 3 بار در روز انجام دهید) بعد از این کار یکبار این عضلات را آهسته منقبض کرده و به مدت 30 ثانیه نگه داشته و چند نفس عمیق بکشید و سپس رها کنید.معمولاً پس از یک الی یک ماه و نیم این عضلات قوی شده و شما میتوانید در حین رابطه جنسی و در لحظه ای که حس میکند در صورت ادامه دچار انزال میشوید ، کافیست که رابطه را متوقف کند و این عضله را به مدت 20 الی 30 ثانیه منقبض کنید ، انزال کنترول میشود و شما میتوانید این کار را در هر رابطۀ جنسی چند بار انجام دهید.توصیه میشود در ابتدای انجام این تکنیک از کاندوم استفاده شود (در روابط بین زن و شوهر) زیرا کاندوم باعث تاخیر در رسیدن به انزال شده و به شما زمان مناسب را میدهد تا بتوانید به موقع خود را به کمک عضله کنترل کنید.پس از مدتی که تمرینات را متناوباً انجام دادید،به مرور قادر خواهید بود که بین سرعت حرکت خود در زمان رابطه و قدرت انقباض عضله مذکور تعادلی ایجاد نمایید.در حقیقت تعریف این تکنیک عبارت است از ایجاد تعادل بین سرعت حرکت جنسی و قدرا انقباض عضله مذکور.لازم به ذکر است که در زمینه روابط جنسی ، در حالاتی که مردها حرکات جنسی را انجام میدهند زودتر به انرال میرسند.بنابراین بهتر است که در اوایل این روش ار حالاتی استفاده شود که در آن آقایان کمتر حرکت داشته باشند.مقاربت دردناك در مردان :

علل مختلف و احتمالي دردناك بودن مقاربت ،‌ مي تواند به ايجاد مشكلات نعوظ و انزال هم منتهي شود . علل مختلفي براي دردناك بودن مقاربت در مردان وجود دارد از جمله بيماريهاي سطح آلت ، تنگي پوست سر آلت ،‌عفونت ها و عدم لغزنده گي كافي.آيا می دانيد ناتوانی جنسی به راحتی قابل درمان است ؟

ناتوانی جنسی يک مشکل مشترک است که بيمار و همسرش را تحت تاثير قرار می دهد. چگونه می توان به بيماران در زمينه حل مشکل کمک کرد ؟ گفته می شود که شايع ترين مشکل درمان نشده در جوامع مختلف ناتوانی جنسی است و تنها %1 افراد مبتلا به اين مشکل تحت درمان قرار می گيرند. شايع ترين علل عدم درمان در اين مورد نداشتن اطلاعات کافی در مورد روشهای درمانی مطمئن و بدون خطر آن می باشد.بيش از %10 افراد جامعه ( دود 3 ميليون زوج در ايران ) دچار اين مشکل هستند. " شما تنها نيستيد "ناتوانی جنسی مردان چيست ؟

بطور ساده عدم توانايی در ايجاد و حفظ نعوظ مناسب جهت انجام مقاربت موفق را ناتوانی جنسی گويند که نه تنها تاثير بسيار زيادی بر روی کيفيت زندگی افراد دارد بلکه مشکل مشترکی است که خود شخص و هسمر او را تحت تاثير قرار می دهد و باعث اضطراب، افسردگی و کاهش برداشت شخصی از زندگی زناشويی افراد و از بين رفتن اعتماد به نفس می شود که هر يک به تنهايی باعث افزايش عوارض روحی و اجتماعی مربوط به اين بيماری می شود.آيا اين بيماری نادر است ؟

ميليونها زوج در دنيا از اين مشکل رنج می برند. با افزايش سن از پنجاه سال به هفتاد سال شيوع اين بيماری از حدود %5 به %15 افزايش می يابد. مطالعات انجام شده نشان می دهد که %60 مردان در دهه پنجم عمر خود قادر به فعاليت جنسی هستند ولی با رسيدن به دهه هفتم زندگی اين توانايی تنها در %33 آنها وجود دارد.%60 مردانی که دچار سکته قبلی شده اند از ناتوانی جنسی رنج می برند و %50 افراد ديابتی نيز اين مشکل را دارند. لازم به ذکر است که اين مشکل حتی در %5 افراد زير 40 سال نيز با درجات مختلف وجود دارد. در کشور ما حدودا 3 ميليون زوج از اين مشکل رنج می برند و تنها حدود %1 آنها تحت درمان قرار گرفته اند! اولين قدم و چه بسا مشکل ترين مسئله در اين بيماران پذيرش وجود مشکل می باشد زيرا پس از آن ميتوان به آسانی روشی جهت درمان آن يافت.مکانيسم نعوظ در آلت تناسلی

نعوظ طبيعی آلت به دنبال هماهنگی پيچيده ای که بين اعصاب؛ عروق و غرايز جنسی شخص صورت می گيرد اتفاق می افتد. اين هماهنگی باعث هجوم خون به داخل آلت و به دنبال آن نعوظ آلت می گردد. در طول مدت نعوظ دريچه های وريدی بسته بوده بنابراين نعوظ تداوم می يابد. پس از انزال دريچه های وريدی باز شده و با خروج خون از آلت تناسلی نعوظ خاتمه يافته و آلت تناسلی به حالت اوليه بر می گردد. لازم به ذکر است که افراد طبيعی چندين بار به هنگام خواب و در صبحگاه دچار نعوظ می شود ( نعوظ صبحگاهی )چه عواملی باعث ناتوانی جنسی می گردند ؟

با بالا رفتن سن شيوع اين مشکل افزايش می يابد و بطور کلی در %15 موارد علت ناتوانی جنسی بروز مشکلات روحی ( معمولا در افراد جوان ) و در %85 موارد به دليل اختلال در عملکرد فيزيولوژيک شخص می باشد که شايع ترين علل آن بيماريهای عروقی %40 ( مانند تصلب شرايين )، ديابت %30، اختلالات عصبی %10 ( مانند قطع نخاع، پارکينسون، MS... ) جراحيهای لگن و صدمات آن %9 داروهای مختلف و مواد مخدر %8 ( مانند سيگار، داروهای ضد فشار خون، داروهای ضد افسردگی ) و اختلالات هورمونی %3 می باشد.تشخيص علت اين بيماری چگونه می باشد ؟

پس از مراجعه بيمار، مصاحبه پزشک با بيمار در مورد بيماريهای مختلف و عملکرد جنسی شخص اقدامات تشخيصی لازم انجام می شود . قبل از هر چيز بايستی مشخص گردد که علت ناتوانی مسائل روحی روانی است يا مسائل فيزيولوژيک. افرادی که ناتوانی آنها به دليل مشکلات روحی روانی است معمولا نعوظ صبحگاهی دارند ولی در هنگام مقاربت قادر به ايجاد و حفظ آن نيستند ولی افرادی که دچار اختلالات فيزيولوژيک هستند نعوظ صبحگاهی مناسبی ندارند و ممکن است دچار بيماريهای مختلفی باشند که در بخش قبلی به آنها اشاره شد. با مراجعه به پزشک و مشخص شدن علت بيماری پزشک می تواند موثرترين و بی خطر ترين روش درمان را برای بيمار انتخاب کند. ممکن است در طی روند تشخيص نياز به اقدامات پاراکلينيکی مانند Rigi-Scan ، کاورنوگرافی، سونوگرافی داپلر و ... باشد.انواع درمان ناتوانی جنسی:

در افرادی که دچار ناتوانی جنسی در اثر اختلال فيزيولوژيک هستند درمان بر حسب علت اختلال متفاوت است، مثلا در افرادی که صفات ثانويه جنسی در آنها رويت نمی شود درمان هورمونی اولين قدم است و در ساير بيماران بايد از روشهای مختلف موجود استفاده کرد که در جدول زير ، روشهای متداول درمان به همراه مزايا و معايب آنها بطور کامل توضيح داده شده است.1) مشاوره با متخصص مشکلات جنسی و يا روانپزشک

بدون جراحی، کمک به شناخت مشکل و ايجاد رابطه خواهد شد. طول درمان و هزينه آن مشخص نيست و درصدهای موفقيت متغير است. در افراد دچار ناتوانی به علل فيزيولوژيک موثر نمی باشد.2) قرص يوهيمبين

بدون جراحی و درد . ممکن است باعث افزايش ميل جنسی در افراد سالم گردد. مشخصا موثر نيست و تفاوت چندانی با دارونما (Placebo ) ندارد. مدت زمان طولانی بايد استفاده شود و دارای عوارض جانبی ( ايجاد عصبانيت ) متعددی است.3) درمان جايگزينی هورمونی

بدون جراحی و بدون درد، ممکن است باعث افزايش ميل جنسی شود. تنها در افرادی که دچار کاهش شديد سطح تستوسترون خون هستند ( افرادی که صفات ثانويه جنسی در آنها وجود ندارد) موثر می باشد. باعث بزرگی پروستات، تخريب کبد و احتباس آب در بدن می گردد. بخصوص در افراد با سطح تستوسترون طبيعی ممکن است آنها را در ريسک ابتدا به سرطان پروستات قرار دهد4) قرص سيلدنافيلد ( وياگرا ) :

بدون جراحی و درد، در حدود %70موارد موثر می باشد. هزينه بالايی دارد. استفاده از آن در افرادی که نارسايی قلبی داشته و از ترکيبات نيترات استفاده می کنند ممنوع است. در همه افراد موثر نيست و دارای عوارض جانبی بوده و حتی مواردی از مرگ ناگهانی نيز گزارش شده است.باعث افزايش ريسک سکته قلبی در افراد بالاتر از 50 سال می گردد و استفاده از آن در افراد زير خطرناک است.{ مبتلايان به نارسائی قلبی، گرفتگی عروق قلب تست ورزش مثبت فشار خون پائين تر از90/50 ميليمتر جيوه، حجم خون پائين و فشار خون بالاتر از 170/110 ميليمتر جيوه (که از داروهای متعدد استفاده می کنند)، انژينهای قلبی، اريتمی قلبی، سابقه سکته قلبی و يا مغزی، کور رنگی }سال گذشته مرگ 130 نفر در ايالات متجده در ارتباط با استفاده از دارو ثبت شده و هم اکنون استفاده از آن در بيماران قلبی به عنوان يک روش درمانی مطمئن (Safe Sex) به طور بسيار قوی زير سئوال رفته است.حتما بايد با تجويز پزشک استفاده شود. و در افرادی بالاتر از 50 سال بايستی پس از مشاوره با متخصص قلب و عروق و تست ورزش تجويز گردد.5) قرص زير زبانی اپومورفين :

در حدود %50 افراد موثر می باشد . پر هزينه و دارای عوارض جانبی (تهوع، سرگيجه، تعريق، بی خوابی و ...) می باشد و هنوز توسط FDH تاييأ نشده است.6) دستگاه واکيوم همراه :

بدون جراحی و درد، موفق ترين ، موثرين و مقرون به صرفه ترين روش درمان برای انزال زودرس، ميکروپنيس، ناتوانی جنسی می باشد که شانس موفقيت آن در حدود 98% تا100% است و مورد تاييد FDA می باشد. نياز به آموزش و همکاری دقيق بيمار دارد. در افرادی که همسر باکره دارند درمان اوليه نمی باشد. (اين افراد می بايستی به توصيه های دقيق پزشکان گروه مهندسی پزشکی همراه توجه کامل بنمايند) کمتر از %1 از افراد ممکن است دچار غش (Shok Vasovageal) گردند که پس از استفاده مکرر برطرف خواهد شد.(عدم موفقيت آن بعلت ناآشنايی و استفاده نادرست از آن است)7) تزريق آمپول به داخل آلت تناسلی :

بدون جراحی، در حدود %65 موارد موفقيت آميز است. بشدت دردناک است. بايد توسط پزشک مجرب تزريق شود. بيش از دوبار در هفته نمی توان از اين روش استفاده کرد. می تواند باعث فيبروز آلت و نعوظ طولانی مدت شود که حتی نياز به جراحی خواهد داشت. توسط FDA تاييد نشده است.8) جراحی های عروقی :

تنها در افرادی که فاقد هرگونه ريسک فاکتور ( صدمه عصبی، سيگار، ديابت، فشار خون، سن بالا ... ) می باشند ممکن است موثر باشد ( البته در صورتيکه در بررسی های قبل از عمل تشخيص مشکل عروق ثابت شده باشد. ) بين %50-%40 موفقيت ديده شده است. (که درصد قابل قبولی نيست). يکنوع عمل جراحی می باشد. و فيبروز پس از عمل باعث کوچکتر سدن آلت می گردد، هرچند بسته شدن وريدها نقش مهمی در ايجاد حالت نعوظ دارد ولی همگان با اين نظريه موافق نيستند که بستن وريدها موثر و يا منطقی باشد، به سه دليل :

1 - عضلات صاف ديواره وريدها نقش به سزائی در عملکرد انسدادی اين وريدها دارند که افتراق بين اختلال در عملکرد اين عضلات و عملکرد دريچه ای آن امکان پذير نيست.

2- بدليل نبودن روش دقيق ارزيابی وريدهای آلت جهت بررسی بيماری نشت وريدی (venous leakage) ميزان موفقيت پس از اين عمل جراحی نيز قابل پيش بينی نيست و به مرور زمان تاثير درمانی آن کاهش می يابد.

3- نحوه بستن وريدها و نتايج حاصل از آن توسط پزشکان مختلف بسيار متفاوت است. در نهايت بستن وريدها بعلت عدم موفقيت طولانی مدت توسط صاحب نظران توصيه نمی شود.9) پروتز آلت :

آخرين روش درمانی در صورت عدم موفقيت در روشهای ديگر است ( در کمتر از %5 موارد کاربرد دارد. ) نياز به جراحی دارد و تهاجمی ترين روش درمان است. در 10% -5% موارد پس از گذشت 5 تا 10 سال دچار عفونت، پس زدگی و اختلال در عملکرد خواهد شد که در اين صورت پروتز بايد از بدن خارج گردد. پرهزينه ترين روش درمان است. باعث تغييرات غير قابل برگشت در ساختمان آلت شده که انجام روشهای درمانی ديگر را غير ممکن می سازد. در مقايسه با واکيوم اندازه آلت 20 تا %30 کوچکتر است .لازم به ذکر است پس از قرص سيلدنافيل (بسيار پرهزينه بوده و دارای عوارض جانبی متعدد می باشد و رد تمام افراد قابل استفاده نيست) استفاده از دستگاه واکيوم شايع ترين درمان مورد استفاده در کشورهای ديگر. اين روش درمانی بی خطرترين، مؤثرترين موفق ترين و مقرون به صرفه ترين روش درمان است. مرجع جدول بالا کتاب کمپبل اورولوژی چاپ هشتم می باشد.


عوارض انزال زودرس : خیانت و یافتن شریک جنسی جدید از علایم این بیماری ست. وقتی انسان کاملا ارضا نمی شود دچار عقده های روانی و افسردگی و ... شده و بالاخره تا حدی میتواند این وضعیت را تحمل نماید . در هر حال به نفر ثانی گرایش پیدا خواهد نمود. اما اگر شما به این حالت دچارید تا زمانی که معالجه شوی سعی کنید قبل از دخول و تحریک آلت با نوازش نواحی حساس مثل لاله گوش و سینه ها و نواحی گردن و .... ( همه چی رو که نمیشه بهتون یاد بدم . استاد 4 تا ترفند هم واسه خودش نگه میداره !) و نیز سکس دهانی به ویژه تحریک کلیتوریس ( چوچوله ) که بنا به اعتقاد بسیاری از اهل فن حساسترین نقطه زن و در حقیقت آلت جنسی اوست که بسیار حساس می باشد و نباید با آن خشن رفتار نمود زن را ارضا نمود.

می توانید در صورت ارضا شدن با توسل به این اعمال موقتا شریک جنسی تان را ارضا نمایید تا درمان شوید.

زود انزالی يا انزال سريع يکی از مشکلات شايع در مردان است تقريبا يک سوم از مردان دچار انزال زودرس می باشند تعريف کاملا مشخص از زود انزالی نمی توان کرد.

انزال کمتر از يک تا دو دقيقه را انزال زودرس می نامند و يا در پنجاه درصد موارد مرد زودتر از زن ارضا شود مهم در اين زمينه احساس رضايت دو طرف پس از پايان نزديکی است بعضی از افراد با آن که طبيعی هستند انتظارات غيرطبيعی از نظر طول زمان نزديکی دارند.

علت های زود انزالی کاملا مشخص نشده است اما اضطراب، اختلالات سايکولوژيک (روانی) مطرح هستند. زود انزالی در اوايل تماس های جنسی بيشتر اتفاق می افتد و به تدريج با افزايش تجربه ميزان کنترل بهتر خواهد شد.
خیلی وقته که از نردبان بالا میروم
بالا میروم تا دست های خدا را بگیرم
غافل از این که خدا پایین ایستاده و نردبان را نگه داشته تا من نیفتم. . .
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، kh-kh ، Hossein TOHI ، احسان کلاته
#2
اطلاعات خوبی به من داد و حتما برای من مفید خواهد بود.
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان کلاته
#3
مرسی İmage
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان کلاته


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آئین همسرداری(مردان بخوانند...) سارا1 0 213 پنج شنبه-21-9-1392، 04:20 عصر
آخرین ارسال: سارا1
  چرا مردان زنان جوان را ترجیح می دهند؟ سارا1 0 334 پنج شنبه-21-9-1392، 04:16 عصر
آخرین ارسال: سارا1
  آيا واقعا مردان خطرپذيرتر از زنان هستند؟ سارا1 0 253 پنج شنبه-21-9-1392، 04:15 عصر
آخرین ارسال: سارا1
  اضطراب ، لذت جنسی را کاهش می دهد سارا1 0 325 سه شنبه-11-4-1392، 10:54 عصر
آخرین ارسال: سارا1
29 اهمیت ظاهر نزد مردان و زنان admin 1 1,121 سه شنبه-20-4-1391، 12:50 عصر
آخرین ارسال: lady_in_red
29 روحیه مردان از زنان حساس‌تر است admin 1 991 سه شنبه-20-4-1391، 12:33 عصر
آخرین ارسال: lady_in_red
29 چه هدیه ای مردان را خوشحال می کند؟ admin 0 818 دو شنبه-19-4-1391، 02:32 عصر
آخرین ارسال: admin
  مردان بیشتر از زنان درگیر عشق می شوند admin 0 645 دو شنبه-19-4-1391، 02:28 عصر
آخرین ارسال: admin
29 مردان نه فقط جزیی از مشکل، بلکه بخشی از راه حل هم هستند admin 0 630 دو شنبه-19-4-1391، 02:25 عصر
آخرین ارسال: admin
29 مطالعات مردان admin 0 670 دو شنبه-19-4-1391، 02:24 عصر
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان